Užsiauginti savo maisto – puikus būdas sutaupyti pinigų ir užtikrinti, kad valgote sveiką ir ekologišką maistą. Kartais tam net nereikia turėti savo sklypo. Švieži pomidorai namuose yra nuostabu, o tam nereikia eiti į parduotuvę ar turėti savo sodo ar sklypo. Šias daržoves galima pasodinti paprastuose vazonuose, tiesiog ant palangės.
Švieži pomidorai: kaip pasodinti vazonuose?
Pirmiausia reikia pasirinkti tinkamą temperatūrą ir apšvietimą, nes pomidorai yra labai šilumą mėgstantys augalai. Optimali oro temperatūra pomidorams yra 20–25 laipsniai saulėtomis dienomis ir 15–18 laipsnių naktį.
Žemesnė ar aukštesnė temperatūra gali neigiamai paveikti augalų augimą, jie neformuos vaisių arba bus blogiau apdulkinami. Švieži pomidorai taip pat reiklūs šviesai. Būtina dėžes ar vazonus pastatyti gerai apšviestose kambario vietose, kurių langai yra pietinėje pusėje.
Palyginti su agurkais, pomidorai yra mažiau reiklūs dirvožemio ir oro drėgmei, tačiau netoleruoja nei vandens trūkumo, nei pertekliaus. Norėdami to išvengti, pomidorus reikia laistyti reguliariai, tačiau debesuotu oru apribokite vandens kiekį. Norėdami suformuoti 1 kilogramą vaisių, augalai suvartoja iki 120 litrų vandens.

Kokią pomidorų veislę pasirinkti auginimui namuose?
Norint auginti pomidorus namuose, geriausiai tinka ankstyvosios ir palyginti atsparios prastam apšvietimui veislės. Geriausiai tinka aukštaūgiai arba žemaūgiai pomidorų hibridai.
Pomidorus galite auginti vazonuose, puoduose, kibiruose ar net medinėse dėžėse. Tačiau verta atsiminti, kad dugne turi būti skylės, pro kurias nutekės vandens perteklius. Po kiekvienu indu padėkite padėklą.
Prieš sodinant daigus į pasirinktą indą, ant dugno reikia supilti 3–5 centimetrų aukščio drenažo sluoksnį, pagamintą iš stambaus smėlio arba skaldytų plytų. Po to užpildykite lygiomis dalimis sumaišytu dirvožemio, humuso ir velėninio dirvožemio mišiniu.
Papildomi patarimai
- Daigų auginimas: Pradėkite auginti daigus anksti pavasarį, kad jie būtų pakankamai stiprūs sodinimui.
- Tręšimas: Reguliariai tręškite pomidorus, kad jie gautų pakankamai maistinių medžiagų.
- Apdulkinimas: Jei auginate pomidorus patalpoje, gali prireikti rankinio apdulkinimo.
- Genėjimas: Pašalinkite šoninius ūglius, kad augalas geriau augtų ir duotų daugiau vaisių.
- Apsauga nuo ligų ir kenkėjų: Stebėkite augalus ir laiku imkitės priemonių, jei pastebite ligų ar kenkėjų požymių.
Užsiauginti pomidorus namuose – tai ne tik smagus užsiėmimas, bet ir galimybė mėgautis šviežiomis ir skaniomis daržovėmis ištisus metus.
Šaltinis: https://porady.24tv.ua/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.