Miegas yra esminė geros sveikatos dalis, tačiau daugelis tėvų galbūt nežino, kokią žalingą įtaką miego trūkumas gali turėti vaikų emocinei gerovei. Tyrimai, kuriuose nagrinėjamas reguliarus miego režimas, parodo, kaip svarbu palaikyti nuoseklų miego ritmą vaikams. Tai padeda jiems geriau valdyti savo emocijas.
Miego tyrimai per šimtmetį
Pirmieji miego tyrimai prasidėjo prieš šimtą metų, kai profesorius Nathanielis Kelitmanas pradėjo tyrimus Čikagos universitete. Šiandienos mokslininkai ir toliau tyrinėja, kokia tinkamo ir kokybiško miego įtaką įvairiems sveikatos aspektams. Rasta, jog miegas turi įtakos ligų prevencijai, kognityvinei funkcijai, medžiagų apykaitai ir ilgaamžiškumui.
Miegas taip pat turi didelį poveikį mūsų emocinei būsenai. Tyrimai rodo, kad kai mes miegame pakankamai ir reguliariai, galime būti malonesni, kantrūs ir altruistiški suaugusieji. Naujieji tyrimai atskleidžia, kad nuoseklus miego režimas yra toks pat svarbus ir vaikams.

Reguliarus miego režimas vaikams: tyrimai
Yra daugybė nuomonių apie vaikų miego režimus ir kas tiksliai laikoma normaliu vaiko miego ritmu. Kartais šios nuomonės gali skirtis ir sukelti diskusijas.
Anksčiau atliktuose tyrimuose, kai miego poveikis buvo nagrinėjamas remiantis tėvų pateiktais duomenimis apie vaikų elgesį, buvo klausiama apie tai, kaip vaikai elgiasi po tam tikro miego kiekio. Tačiau naujausi tyrimai siekia išsiaiškinti, ar nuoseklus miego režimas turi įtakos vaikų emociniam ir elgesio reguliavimui, naudodami objektyvesnius metodus, o ne tėvų ataskaitas.
Daugiau nei 100 šešiamečių vaikų nešiojo miego stebėjimo prietaisus ant riešų visą savaitę. Šie prietaisai stebėjo, kada vaikai eina miegoti, kaip kokybiškai jie miega ir kiek laiko miega.
Tyrimo metu buvo vertinamos vaikų emocijos ir elgesys, kai jie atliko užduotis, kurios buvo skirtos sukelti nusivylimą ir frustraciją. Tai leido tyrėjams stebėti, kaip vaikai valdė savo emocijas susidūrę su iššūkiais ir palyginti jų emocijų kontrolę, priklausomai nuo to, kada jie ėjo miegoti ir kaip reguliariai sekėsi laikytis miego režimo.
Tyrimo rezultatai ir jų svarba
Tyrimo rezultatai parodė, kad vaikų miego režimo nuoseklumas – kada jie eina miegoti ir keliasi maždaug tuo pačiu laiku kiekvieną dieną – turėjo didesnę įtaką jų emocijų valdymui ir elgesiui nei miego trukmė ar kokybė. Vaikai, turintys reguliarų miego grafiką, lengviau kontroliavo savo emocijas ir elgesį.
Šie tyrimai atskleidžia, kaip svarbu palaikyti reguliarų miego ritmą vaikams, kad jie galėtų geriau valdyti savo emocijas. Nors miego trukmė taip pat yra svarbi, reguliarus miego ir pabudimo laikas gali būti dar svarbesnis norint užtikrinti vaikų emocinę gerovę.
Šie tyrimai taip pat atskleidžia, kad reguliarus miego režimas vaikams yra daug svarbiau nei tiesiog pakankama miego trukmė. Tai gali būti pagrindinis veiksnys, kuris padeda vaikams efektyviau reguliuoti savo emocijas ir elgesį.
Šaltinis: https://www.psychologytoday.com
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.