Malaysia Airlines skrydžio MH370 dingimas 2014 m. kovo 8 d. tapo viena didžiausių aviacijos paslapčių. Lėktuvas Boeing 777 išskrido iš Kvala Lumpūro, Malaizijoje, į Pekiną, Kiniją, tačiau dingo iš radarų dar prieš įskrisdamas į Vietnamo oro erdvę. Laive buvo 239 žmonės, kurių likimas iki šiol nėra aiškus.
Nors pradžioje skrydis vyko įprastai ir lėktuvas pasiekė 10 700 metrų aukštį, situacija pasikeitė vos po 20 minučių. 1:07 val. ACARS (aviacijos ryšių sistema) išsiuntė paskutinę žinutę, o 1:19 val. buvo užmegztas paskutinis balsinis kontaktas su oro eismo kontrolieriais. Po dviejų minučių, 1:21 val., buvo išjungtas transponderis – įrenginys, leidžiantis sekti lėktuvo buvimo vietą.
Kur paskutinį kartą buvo užfiksuotas skrydis MH370?
Po to, kai lėktuvas dingo iš Malaizijos radarų, jis dar kelias valandas buvo stebimas karinių radarų, o paskutinis kontaktas užfiksuotas 2:22 val. virš Andamanų jūros. Nors Inmarsat palydovai kas valandą gaudavo signalus iš orlaivio, jis visiškai nutilo po šešių valandų.
Skrydžio MH370 paieškos operacijos ir bergždžios viltys
Iš pradžių paieškos buvo vykdomos Pietų Kinijos jūroje, tačiau vėliau dėmesys nukrypo į Andamanų ir Indijos vandenyną. Deja, nei nuolaužų, nei avarijos vietos rasti nepavyko.
Tik 2015 m. liepos mėn. Rytų Afrikos pakrantėse – Tanzanijoje, Mozambike, Pietų Afrikos Respublikoje, Madagaskare ir Mauricijuje – buvo aptikta 27 nuolaužų dalys, iš kurių apie 20 buvo siejamos su MH370. Nepaisant šio atradimo, naujų reikšmingų įrodymų taip ir nebuvo rasta.

Neatsakyti klausimai ir sąmokslo teorijos
Po dingimo kilo daugybė teorijų apie tai, kas nutiko MH370. 2017 m. Malaizijos vyriausybė paskelbė, kad skrydžio maršruto nukrypimas greičiausiai buvo atliktas sąmoningai rankiniu būdu. Ši išvada tik dar labiau pakurstė spėliones ir sąmokslo teorijas.
Ar MH370 buvo užgrobtas?
Tarp keleivių buvo du jauni vyrai – Seyed Mohammed Reza Delavar ir Pouria Nourmohammadi, kurie skrido su vogtais Italijos ir Australijos pasais. Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodė įtartina, jokia teroristinė organizacija neprisiėmė atsakomybės už galimą išpuolį. Tačiau neatmetama galimybė, kad lėktuvas galėjo būti užgrobtas, nors ši versija neatitinka įprastų teroristinių atakų modelio.
Ar kaltas įgulos narys?
Viena iš dažniausiai aptariamų teorijų yra susijusi su pilotu Zaharie Ahmadu Shahu. Jo namuose buvo rastas skrydžio simuliatorius, kuriame užfiksuotas maršrutas, primenantis MH370 dingimo trajektoriją. Nepaisant šių įrodymų, oficialiai nepavyko įrodyti, kad pilotas sąmoningai nukreipė lėktuvą į nežinomą vietą.
Ar MH370 buvo numuštas?
Kita teorija teigia, kad MH370 galėjo būti numuštas. Šis spėjimas dar labiau sustiprėjo po to, kai 2014 m. liepą Ukrainoje prorusiškos pajėgos numušė Malaysia Airlines skrydį MH17, taip pat Boeing 777 lėktuvą. Tačiau kol kas nėra jokių oficialių įrodymų, siejančių šiuos du įvykius.
Skrydžio MH370 Paieškos atnaujinimas
Praėjus daugiau nei dešimtmečiui po katastrofos, Malaizijos vyriausybė nusprendė atnaujinti MH370 paieškas. Tikimasi, kad šiuolaikinės technologijos leis rasti lėktuvo nuolaužas ir pagaliau išsiaiškinti, kas iš tikrųjų nutiko 239 žmonėms, kurie 2014 m. kovo 8 d. išskrido iš Kvala Lumpūro ir dingo be žinios.
Nepaisant ilgų metų nežinios, pasaulis vis dar laukia atsakymų į šią vieną didžiausių aviacijos paslapčių.
Šaltinis: https://history.howstuffworks.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.