Naujojo Džersio gyventojai sunerimo dėl pastebėtų, jų teigimu, naktį skraidančių „milžiniškų dronų“. Vyriausybės pareigūnai teigė, kad bent jau kai kurie iš šių pastebėjimų yra tik įprasti komerciniai skrydžiai. Pasirodo, yra kelios skrydžių sekimo programėlės, kurios galėtų padėti išvengti tokios painiavos.
Tokios programėlės kaip Flightradar24, Plane Finder ir FlightAware turi funkcijas, leidžiančias naudotojams realiuoju laiku matyti, kokie orlaiviai skraido aplink juos, įskaitant tūkstančius komercinių ir privačių skrydžių bei sraigtasparnių, kurie bet kuriuo metu gali būti danguje. Kai kuriais atvejais šios programos taip pat gali nustatyti bepiločius orlaivius, pavyzdžiui, komercinius dronus, kurie apie savo buvimo vietą praneša taip pat, kaip ir lėktuvai.
Naudodamiesi šiomis programėlėmis arba jų svetainėmis galite atsidaryti savo buvimo vietos žemėlapį ir pamatyti virš jūsų esantį oro eismą, taip pat išsamią informaciją apie atskirus orlaivius, pavyzdžiui, jų aukštį, greitį ir paskirties vietą. Taip pat galite matyti lėktuvo oro linijų bendrovės kodą arba privačių orlaivių registracijos kodą.
Naudodami „FlightRadar24“ ir „Plane Finder“ taip pat galite nukreipti telefono kamerą į danguje esantį orlaivį ir programėlės jums apie jį praneš net naktį – tai tarsi lėktuvų „Shazam“.

Naudodami programėlę – ne visi lėktuvai gali būti rodomi
„Flightradar24“ teigia, kad bet kurią dieną gali stebėti daugiau kaip 200 000 orlaivių danguje. Kai kuriems žmonėms šių lėktuvų sekimas tapo hobiu; pavyzdžiui, 2022 m. rugpjūtį, kai Taivane nusileido JAV karinių oro pajėgų lėktuvas su tuometine parlamento pirmininke Nancy Pelosi, daugiau nei 700 000 žmonių realiuoju laiku stebėjo šį įvykį per „Flightradar24“.
Šios programos veikia rinkdamos duomenis, kuriuos dauguma orlaivių perduoda antžeminėms stotims ir kitiems orlaiviams, vadinamuosius „ADS-B“ duomenis, taip pat palydovus ir kitus duomenų šaltinius.
Tačiau jei programėlėje sunkiai atpažįstate lėktuvą, jums gali tekti priartinti žemėlapį – ekspertai teigia, kad orlaiviai dažnai būna toliau, nei atrodo žmogaus akiai.
Žinoma, ne visi orlaiviai bus matomi šiose platformose – pavyzdžiui, kai kurie nedideli mėgėjiški dronai neturi tokios technologijos, kuri leistų transliuoti jų buvimo vietą taip, kaip tai daro komerciniai orlaiviai. Kai kurie kariniai ir aukšto rango orlaiviai, pavyzdžiui, „Air Force One“, taip pat yra blokuojami.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://edition.cnn.com/