Jūs sunkiai užmiegate ir valandų valandas vartotės nuo vieno šono ant kito? Prieš griebdamiesi medikamentų, išbandykite keletą švelnesnių metodų, galinčių padėti susigrąžinti miego kokybę ir ramybę.
Nemiga ir liaudiškos priemonės jai įveikti
- Prieš eidami miegoti, bent valandą pabūkite visiškoje tyloje. Leiskite sau pailsėti nuo telefono, televizoriaus ir kitų jus blaškančių bei triukšmą keliančių prietaisų.
- Atsipalaiduokite skaitydami knygą arba klausydamiesi ramios muzikos, išgerkite levandų, ramunėlių ar melisų arbatos, kurios padės nurimti po sunkios dienos.
- Atsipalaiduoti padės ir valerijonų vonia. 100 gramų smulkintų valerijonų šaknų užpilkite verdančiu vandeniu, po dešimties minučių nukoškite ir supilkite į vonią. Vonioje rekomenduojame pagulėti ne trumpiau nei pusvalandį.
- Padėti gali ir įvairūs koncentracijos ir atsipalaidavimo pratimai, pavyzdžiui kvėpavimas. Pilnai pasiruošę miegui įsitaisykite jums patogioje pozicijoje lovoje. Užsimerkite ir susikoncentruokite tik į savo kvėpavimą. Lėtai ir giliai įkvėpktie. Sulaikykite kvapą ir suskaičiuokite iki trijų. Tuomet pilnai iškvėpkite ir vėl kartokite šį veiksmą. Toks kvėpavimas sulėtina širdies ritmą ir padeda geriau atsipalaiduoti. Paverskite tai kiekvieno vakaro rutina.
- Optimali miegamojo temperatūra turėtų būti 15 – 18 laipsnių šilumos. Vėsesnėje patalpoje organizmas geriau pailsi, o ir miego kokybė gali pagerėti net kelis kartus.
Mityba nemigai įveikti
Vakarais venkite gėrimų, savo sudėtyje turinčių kofeino, nevalgykite riebių ir sočių patiekalų. Patartina atsisakyti ir vyno, alaus bei stipresnių gėrimų – alkoholis sukelia mieguistumą, tačiau trikdo natūralų miego ritmą. Į savo mitybos racioną įtraukite natūralių pieno produktų, pavyzdžiui, kefyro, varškės. Teigiama, jog toks maistas užtikrina sotumo jausmą ir padeda geriau užmigti.
Nemiga ir fizinis aktyvumas
Jeigu jūsų darbas yra protinis – tuomet tikėtina, jog nemiga gali kamuoti dažniau. Nors po visos darbo dienos jaučiame nuovargį, mūsų kūnas yra fiziškai „neišsikrovęs”. Labai svarbu duoti savo kūnui pajudėti, tad lėtas pasivaikščiojimas prieš miegą ne tik padės kūnui išsikrauti, bet tuo pačiu ir nurimti mintims bei pripildyti plaučius deguonimi. Praktikuodami tokią vakaro rutiną kasdien pamažu pastebėsite kaip pradedate greičiau atsipalaiduoti, nurimti bei greičiau užmigti.
Nemiga ir ją palengvinančios arbatos
Žolelių arbatos, tokios kaip valerijonų, apynių, levandų ar melisų, švelniai ramina. Gerdami jas dvi – keturias savaites pastebėsite, jog galite kur kas geriau nusiraminti. Žemiau pateiksime keletą arbatų paruošimo receptų, kuriuos tikrai verta išbandyti kiekvienam negalinčiam užmigti.
Valerijonų arbata
Du arbatinius šaukštelius smulkintų valerijonų šaknų užpilkite puodeliu verdančio vandens, penkias minutes palaikykit uždengtas ir nukoškite. Išgerkite mažais gurkšneliais. Valerijonai nėra malonaus skonio, todėl juos galima maišyti su melisomis arba kryžiažiedėmis, o tap pat pagardinti su nedideliu šaukšteliu medaus.
Apynių arbata
Vieną arbatinį šaukštelį apynių žiedų užpilkite puodeliu verdančio vandens, dešimt minučių palaikykite uždengtus ir nukoškite. Išgerkite po puodelį šios arbatos ryte ir vakare.
Levandų arbata
Du arbatinius šaukštelius levandų žiedų užpilkite puodeliu verdančio vandens, dešimt minučių palaikykite uždengtus ir nukoškite. Gerkite kelis kartus per dieną pagal poreikį.
arbata-1024x683.jpg" alt="Nemiga ir levandų arbata" width="1024" height="683" />
Melisų arbata
Du arbatinius šaukštelius melisų lapų užpilkite puodeliu verdančio vandens, penkias minutes palaikykite uždengtus ir nukoškite. Gerkite kelis kartus per dieną.
Augalinės kilmės preparatai kamuojant nemigai
Apyniai, kryžiažiedės, melisos, levandos ir valerijonai malšina įtampą ir veikia raminančiai. Vartodami šių žolelių preparatus, pasijusite atsipalaidavę ir galėsite greičiau užmigti. Tačiau jų poveikis pasireiškia ne iš karto, rekomenduojama preparatus vartoti nuo dviejų iki keturių savaičių, kad galėtumėte pajausti poveikį.
Bereceptiniai žolelių preparatai gaminami iš vienos rūšies augalų arba kelių augalų mišinio. Vartodami apynių preparatus turėtumėte žinoti, kad per dieną galite išgerti nuo 400 iki 600 miligramų europinių apynių ekstrakto. Jei nenorite gerti tablečių, vaistinėje galite įsigyti ir arbatos mišinių, kuriuos gerkite kaip nurodyta ant pakuotės ar rekomenduoja vaistininkas.