Pavasaris ir vasara daugeliui atneša ne tik džiugesį dėl atšilę orų, bet ir nemalonias šienligės (alerginio rinito) problemas. Alerginė reakcija dažniausiai prasideda jau kovą, kai ore pasklinda pirmieji medžių žiedadulkiai. Po to seka žolių ir piktžolių žiedadulkių sezonas, kuris gali tęstis iki pat rugsėjo. Perskaitykite, kokios natūralios priemonės gali padėti nuo šienligės.
Kas sukelia šienligės simptomus?
Daugeliui žiedadulkės tampa tikru vasaros košmaru, sukeldamos čiaudulį, varvančią nosį, ašarojančias akis ir niežėjimo jausmą. Tokie simptomai gali sutrikdyti kasdienybę, ypač jei planuojate lauko veiklas, pavyzdžiui, pikniką parke ar ilgesnį pasivažinėjimą dviračiais. Daugelis iš karto griebiasi antihistamininių vaistų, tačiau jie ne visada veiksmingi, be to, gali sukelti mieguistumą. Laimei, yra natūralių būdų, kurie gali padėti sumažinti šienligės simptomus ir pagerinti savijautą.

10 natūralių priemonių nuo šienligės
- Mažinkite kontaktą su žiedadulkėmis. Venkite ilgo buvimo lauke, kai ore itin daug žiedadulkių. Laikykite užvertus langus dienos metu, ypač miegamajame, kad naktį nesukeltumėte papildomų simptomų.
- Sukurkite apsauginę barjerą. Aplink nosį patepkite natūralų balzamą ar alyvuogių aliejų – tai padės sulaikyti žiedadulkes. Taip pat rekomenduojama dėvėti plačiakraštę skrybėlę ir akinius nuo saulės, kurie apsaugos akis nuo alergenų.
- Išbandykite zeolitą. Zeolitas – tai natūrali molinga medžiaga, kuri padeda organizmui atsikratyti histamino pertekliaus, mažinant alergijos simptomus. Geriausia rinktis klinoptilolito zeolitą, kuris yra išsamiai ištirta ir saugi vartoti forma.
- Reguliariai prauskitės ir keiskite drabužius. Po buvimo lauke nusiprauskite po dušu ir persirenkite švariais drabužiais, kad išvengtumėte žiedadulkių kaupimosi ant odos ir plaukų.
- Naudokite nosies druskos tirpalą. Neti puodėlis arba specialus druskos tirpalas padeda išvalyti nosies gleivinę nuo susikaupusių alergenų ir sumažinti nosies gleivės gamybą.
- Naudokite oro filtrą. Oro valytuvai su HEPA filtrais efektyviai sulaiko ore sklandančias žiedadulkes, dulkių erkes ir kitus alergenus.
- Praturtinkite mitybą kvercetinu. Kvercetinas – natūralus flavonoidas, randamas svogūnuose, ciberžolėje, uogose, raudonajame vyne ir citrusiniuose vaisiuose. Jis stabilizuoja histaminą išskiriančias ląsteles, taip mažindamas alergijos simptomus. Galima vartoti ir maisto papildus su kvercetinu, tačiau prieš tai verta pasikonsultuoti su gydytoju.
- Apsvarstykite [-[1]-] . Alergijos skiepai – tai ilgalaikė terapija, kurios metu organizmas palaipsniui pripratinamas prie alergenų, siekiant sumažinti reakcijas. Tai efektyvus, bet ilgalaikis sprendimas, todėl verta pasitarti su gydytoju.
- Atsargiai rinkitės skintas gėles. Jei esate alergiški žiedadulkėms, venkite stipriai žydinčių augalų, tokių kaip lelijos, saulėgrąžos ar ramunės. Vietoje to rinkitės rožes, bijūnus ar hortenzijas, kurios rečiau sukelia alergines reakcijas.
- Išmintingai rinkitės sodo augalus. Jei turite sodą ar kiemą, venkite auginti beržus, ąžolus, kedrus ir gubojas, nes jie gali sukelti stiprią alergiją. Vietoje to rinkitės snapučius, gladioles, rožes ar kukmedžius, kurie turi mažiau alergenų.
Nors šienligė gali būti nemalonus ir varginantis sutrikimas, yra daugybė natūralių būdų, kurie padeda sumažinti jos poveikį. Mažindami kontaktą su alergenais, naudodami tinkamas apsaugos priemones ir papildydami mitybą antihistamininėmis savybėmis pasižyminčiomis medžiagomis, galite apsisaugoti nuo šienligės simptomų intensyvumo ir džiaugtis pavasario bei vasaros malonumais be pertraukų.
Šaltinis: https://www.bbcgoodfood.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.