Ilgų kelionių metu svarbu reguliariai sustoti [-[0]-] .
Pradedantis vairuotojas gali neteisingai laikyti rankas ant vairo, todėl greitai pavargs rankos, sumažės automobilio valdymas ir net skaudės rankas, pečius ir kaklą.
Norint išvengti šių problemų, svarbu žinoti, kaip teisingai laikyti vairą:
Taisyklinga rankų padėtis ant vairo
Iki šio buvo patariama, kad rankas ant vairo reikia laikyti „10 ir 2 valanda“ kryptimis, tačiau šiuolaikiniai ekspertai rekomenduoja šį požiūrį šiek tiek pakeisti. „9 ir 3 valandos“ padėtis laikoma optimalia. Šioje padėtyje rankos yra horizontalios vairo ašies lygyje, o tai leidžia geriau valdyti automobilį ir sumažina įtampą pečiams ir kaklui.
Atpalaiduokite rankas ir gerai suimkite vairą
Taip pat svarbu kontroliuoti rankų sukibimo stiprumą su vairu. Stiprus, tvirtas sukibimas gali greitai nuvarginti rankas ir riešus. Jis turėtų būti stiprus, bet ne per stiprus. Rekomenduojama vengti tvirto suėmimo, kai pirštai suspausti į kumštį. Toks sukibimas gali sukelti pernelyg didelę įtampą rankose ir sukelti greitą nuovargį. Svarbu, kad pirštai būtų šiek tiek sulenkti, o rankos išlaikytų natūralią padėtį.
Sureguliuokite sėdynės ir vairo padėtį
Prieš važiuodami įsitikinkite, kad sėdynė sureguliuota taip, kad lengvai pasiektumėte vairą ir pedalus, neįtempdami nugaros ir rankų. Sėdynė turi būti tokioje padėtyje, kad jūsų alkūnės būtų šiek tiek sulenktos, kai rankos yra ant vairo „9 ir 3 valandos“ padėtyje. Vairas taip pat turi būti sureguliuotas pagal atitinkamą aukštį ir pasiekiamumą bei netrukdyti kelio matomimui. Optimali padėtis yra tada, kai vairas yra krūtinės, o ne veido lygyje. Tai leidžia geriau matyti prietaisų skydelį ir sumažina kaklo bei rankų apkrovą.
Dažnai keiskite rankų padėtį
Net ir taisyklingai sėdint bei optimaliai nustačius rankų padėtį ant vairo, vėliau gali atsirasti nuovargis, todėl rekomenduojama periodiškai keisti rankų padėtį. Pavyzdžiui, pakelkite rankas viena ar dviem padėtimis žemiau arba aukščiau, pakaitomis viena ranka, tačiau nepamirškite grįžti į pagrindinę padėtį „9 ir 3 valandos“, kad galėtumėte saugiai valdyti automobilį.
Ilgų kelionių metu darykite pertraukas
Ilgų kelionių metu svarbu reguliariai sustoti poilsiui. Kas dvi valandas rekomenduojama sustoti prasitempti, atlikti pratimus rankoms, pečiams ar tiesiog pailsėti nuo kelio akims.