Obuolius auginti yra paprasta, nes jie duoda gausų derlių net ir iš mažos augimo vietos. Obuoliai gali būti auginami įvairiais būdais, pradedant paprastais medžiais ir baigiant veislėmis, skirtomis auginti vazonuose. Drauge su šių vaisių auginimu kyla ir dar vienas klausimas – kaip laikyti obuolius per žiemą?
Norėdami maksimaliai išsaugoti savo derlių, obuolius laikykite taip, kad galėtumėte mėgautis jais daugelį savaičių po derliaus nuėmimo.
Priklausomai nuo obuolių veislės ir turimos laikymo vietos, galite laikyti obuolius šaldytuve kelioms savaitėms arba ilgalaikiam laikymui panaudoti obuolių dėžes , kurias rekomenduojama sandėliuoti vėsioje ir drėgnoje vietoje.

Geriausias būdas laikyti obuolius
Svarbiausia laikant obuolius užtikrinti jiems vėsią terpę – tam puikiai tinka šaldytuvas arba vėsi, bet drėgna patalpa, pavyzdžiui, rūsys ar nešildomamas garažas.
Taip pat verta atsižvelgti ir į kitus aspektus: atsargiai skinkite obuolius ir stenkite išlaikyti obuolio kotelį nepažeistą, nes tai gali padėti išvengti vaisiaus pūvimo.
Visada laikykite tik sveikus obuolius – tie, kurie turi sutrenkimų ar įpjovimų, arba kuriuos pažeidė paukščiai ar kiti vabzdžiai, turėtų būti suvartoti nedelsiant, nes ilgai neišsilaikys.
Tiesiog išpjaukite pažeistas vietas ir valgykite arba spauskite sultis. Laikykite tik namuose užaugintus obuolius, nes prekybos centrų obuoliai jau kelias savaites buvo laikomi sandėliuose.
Prisiminkite, kad saldesnių obuolių veislės išsilaiko tik keletą savaičių, o rūgštesnės gali būti laikomos visą žiemą, jei laikomos tinkamomis sąlygomis.
Taip pat ankstyvos veislės, kurios skinamos rugsėjį ir spalį, pavyzdžiui, yra linkusios greitai gesti ir jas reikėtų suvalgyti per dvi savaites po derliaus nuėmimo.
Lapkritį skinamos vėlyvos veislės, tokios kaip, turi subręsti laikant keturias ar penkias savaites, o tinkamos laikymo sąlygos suteiks galimybę jiems išsilaikyti per visą žiemą.
Kaip laikyti obuolius rūsyje ar vėsiame garaže per žiemą?
Norint laikyti obuolius žiemą rūsyje ar garaže, svarbu laikytis kelių rekomendacijų:
- Užtikrinkite, kad rūsyje temperatūra būtų apie 2-6 °C. Per aukšta temperatūra gali paskatinti obuolių brendimą ir puvimą, o per žema gali juos sušaldyti.
- Laikykite drėgmę apie 85-90%. Jei oras yra per sausas, obuoliai gali pradėti džiūti.
- Užtikrinkite gerą oro cirkuliaciją, kad išvengtumėte pelėsių ir puvimo.
- Laikykite tik sveikus, nepažeistus obuolius. Pažeistus obuolius reikėtų iškart suvartoti, kadangi jie greitai genda.
- Obuolius laikykite medinėse ar plastikinėse dėžėse, su tarpais oro cirkuliacijai, kad būtų sumažinta puvimo rizika.
- Rūšiuokite obuolius pagal dydį ir veislę. Rekomenduojama rūgštesnes veisles laikyti atskirai, nes jos ilgiau išsilaiko.
- Obuolius galite sluoksniuoti su popieriumi arba šiaudais, kad sumažintumėte jų tarpusavio sąlytį ir puvimo plitimo galimybę.
Nuolat tikrinkite obuolius laikymo metu ir pašalinkite visus, kurie pradeda pūti. Taip užtikrinsite, kad jūsų derlius išliks šviežias visą žiemą.

Kaip laikyti obuolius trumpesniam laikotarpiui?
Įdėkite kelis obuolius į skaidrų šaldymo maišelį (internete galima rasti biologiškai skaidomų variantų) arba, dar geriau, į popierinius maišelius ir laikykite šaldytuve iki vienos savaitės.
Jei įmanoma, naudokite jau naudotus maišelius. Saugokite, kad obuoliai neužšaltų, nes tai gali pažeisti jų minkštimą ir pagreitinti gedimą.
Norėdami obuolius laikyti per žiemą, apvyniokite kiekvieną obuolį laikraščio lapeliu ir sudėkite juos vienu sluoksniu ant padėklo.
Jei turite pakankamai vietos ir didelę obelį, apsvarstykite galimybę įsigyti obuolių lentyną. Tokiose lentynose galima sandėliuoti daug obuolių,jos leidžia orui cirkuliuoti tarp sluoksnių, todėl nereikia vynioti kiekvieno obuolio atskirai.
Laikykite obuolius vėsioje ir drėgnoje vietoje, pavyzdžiui, nešildomame rūsyje, garaže ar vėsioje patalpoje su išjungtu šildymu. Reguliariai tikrinkite, ar nėra supuvusių obuolių, nes vienas sugedęs gali sugadinti visus kitus.
Jei ieškote pigesnės alternatyvos obuolių lentynoms, naudokite seną dokumentų padėklą, pridedant sluoksnių pagal poreikį.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-store-apples/