Pirmasis pasimatymas – tai jaudinanti akimirka, kuri neretai lydima nerimo, sumišimo ar net nejaukių pauzių. Ekspertai surinko keletą patarimų, kurie padės jums sklandžiai pradėti pokalbį ir palikti gerą įspūdį per pirmąjį pasimatymą.
Per pirmą pasimatymą kalbėkite apie keliones, o ne filmus
Anglų psichologas Ričardas Vaizmanas (Richard Wiseman) atliko tyrimą šia tema. Paaiškėjo, kad poros, kurios per pirmąjį pasimatymą metu kalbėjo apie filmus, tik mažiau nei 9% atvejų norėjo susitikti dar kartą.
Tuo tarpu tarp tų, kurie aptarė keliones, dar kartą susitikti norėjo jau 18%. Priežastis gali būti ta, kad kelionės mums asocijuojasi su nerūpestingu atostogų laiku ir romantiškomis svajonėmis.
Aptariant šiuos įspūdingus momentus, mes įsikvepiame ir tampame patrauklesni.

Svarbu ne tai, apie ką kalbate, o kaip
Amerikos socialiniai psichologai Elė Finkel ir Polis Istvikas (Eli Finkel, Paul Eastwick) tikina, kad pokalbio sėkmės paslaptis slypi gebėjime išlaikyti pusiausvyrą.
Venkite kraštutinumų: nereikėtų per daug dominuoti, tačiau taip pat nereikia būti pasyviam.
Priimkite pokalbio „perdavimą“, šiek tiek pakeiskite jo kryptį ir perduokite žodį atgal pašnekovui. Reaguokite į atsakymus šiltai ir nuoširdžiai. Toks požiūris – priimti kitą žmogų ir subtiliai koreguoti temą – užtikrina tolygų pokalbio ritmą.
Per pirmąjį pasimatymą nebijokite atvirumo
Per pirmąjį pasimatymą daugelis jaučiasi nedrąsiai ar net bijo kalbėti apie save. Ir visai be reikalo!
Niujorko Stoni Bruko universiteto psichologas Artūras Aronas (Arthur Aron), kuris tiria romantiškų santykių formavimosi mechanizmus, eksperimentiškai įrodė, kad vidinio artumo procesą galima pagreitinti jau pirmojo susitikimo metu.
Aronas sudarė ilgą klausimų sąrašą, kuriuos eksperimento dalyviai garsiai skaitydavo vienas kitam ir paeiliui atsakydavo. Pavyzdžiui:
- „Ar norėtum tapti garsus? Kokioje srityje?“
- „Ar turėjai kokią nors seną svajonę? Kodėl ji neišsipildė?“
- „Kuo labiausiai didžiuojiesi?“
- „Kokia tavo brangiausia arba baisiausia gyvenimo patirtis?“
Šis „atvirumo žaidimų“ efektas buvo stulbinantis: vos per valandą bendravimo anksčiau nepažįstami žmonės pradėdavo jaustis kaip giminingos sielos.
Pasak Arono, tarp dalyvių atsirasdavo toks pasitikėjimo lygis, kokio įprastos poros dažnai nepasiekia net per savaites, mėnesius ar metus.
Žinoma, realiame gyvenime tai gali atrodyti šiek tiek per daug. Tačiau Aronas rekomenduoja vengti pernelyg banalių ir todėl nuobodžių temų. Kodėl gi neprieiti prie pirmojo pasimatymo kūrybiškai?
Pavyzdžiui, susitariant iš anksto, kokias temas abu norėtumėte aptarti. Arba, priešingai, sudaryti „uždraustų temų“ sąrašą. Kaip bebūtų, svarbiausia – drįsti išeiti iš komforto zonos, ir tai tikrai bus naudinga.
Verčiau prieštaringos temos nei nuobodžios
Jei per pasimatymą pokalbio užmegzti nepavyksta, sukaupkite drąsos ir pradėkite diskusiją… net jei tai būtų diskusija apie abortus.
Elgesio ekonomikos specialistas ir kelių bestselerių autorius Denas Arielis (Dan Ariely) pastebi, kad pirmojo pasimatymo metu žmonės dažniausiai bando išlaviruoti tarp dviejų tikslų: jie nori parodyti save ir kartu švelniai sužinoti apie pašnekovą, neįžeidžiant jo (jos).
Todėl, siekdami saugumo, jie renkasi neutralią pokalbio temą, tačiau galiausiai gali atrodyti nuobodūs.
O kas, jei padaryti pokalbį šiek tiek aštresnį ir įdomesnį? Arielis atliko eksperimentą, kuriame pasiūlė internetinių pažinčių svetainės vartotojams visiškai atsisakyti neutralių temų, tokių kaip oras, hobiai, futbolo čempionatai ar darbas.
Vietoje jų jis pasiūlė pradėti bendravimą nuo „drąsių“ klausimų, tokių kaip:
- „Kiek romanų esi turėjęs?“
- „Kada išsiskyrei su paskutiniu partneriu?“
- „Ar kam nors esi sudaužęs širdį?“
- „Ką manai apie abortus?“
Eksperimento dalyviai pripažino, kad toks bendravimas buvo tikrai įdomus ir įtraukiantis.
Pirmasis pasimatymas – tai puiki galimybė parodyti save ir užmegzti ryšį. Kalbėkite apie teigiamus dalykus, būkite aktyvūs ir nuoširdūs, nebijokite atvirumo ir net šiek tiek rizikuoti. Svarbiausia – kurti malonią atmosferą, kuri skatintų tęsti bendravimą.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva
Šaltinis: https://www.unian.ua/