Wesas Streetingas- sveikatos apsaugos sekretorius teigė, kad „platėjantys juosmenys“ užkrauna naštą Jungtinės Karalystės (Anglijos ir kt) sveikatos apsaugai.
Jis pridūrė, kad naujausios kartos svorio mažinimo vaistai, apimantys tokius vaistus kaip semaglutidas ar tirzepatidas, galėtų būti skiriami žmonėms, siekiant juos grąžinti į darbą ir sumažinti sveikatos priežiūros paslaugų išlaidas.
Svorio metimo ekonominis poveikis
JK planuoja atlikti tyrimus- koks būtų ekonominis poveikis skatinant žmones mesti susikaupusį viršsvorį.
„Health Innovation Manchester“ ir „Lilly“ atliktame tyrime bus ištirta, ar vartojant svorio mažinimo injekcijas, vaistus sumažės nedarbingumas ir poveikis sveikatos apsaugos paslaugų naudojimui Tyrimas bus atliktas Didžiajame Mančesteryje.
Sveikatos apsaugos sekretorius rašė: „Mūsų platėjantys juosmenys taip pat užkrauna didelę naštą mūsų sveikatos priežiūros paslaugoms, o tai sveikatos apsaugai kainuoja 11 milijardų svarų per metus – net daugiau nei rūkymas. Ir tai stabdo mūsų ekonomiką”.
„Dėl nutukimo sukeltų ligų žmonės per metus vidutiniškai serga keturiomis papildomomis ligos dienomis ilgiau, o daugelis kitų yra priversti apskritai nedirbti”.
Antradienį BBC pasirodęs ministras pirmininkas, panašu, palaikė idėją. Keiras Starmeris sakė: „Manau, kad šie vaistai gali būti labai svarbūs mūsų ekonomikai ir sveikatai“. „Turime sumažinti spaudimą NHS. Taigi tai padės visose šiose srityse.
Streetingas tęsė: „Reformos, kurias įgyvendins ši vyriausybė, leis sveikatos apsaugai daug glaudžiau bendradarbiauti su gyvosios gamtos mokslais, kurti naujus, veiksmingesnius gydymo būdus, o sveikatos apsaugos pacientai atsidurs eilės priekyje”.
„Ilgalaikė šių vaistų nauda gali būti didžiulė mūsų požiūriui į nutukimo problemą. Daugeliui žmonių šios svorio metimo priemonės pakeis gyvenimą, padės grįžti į darbą ir palengvins mūsų sveikatos apsaugai keliamus reikalavimus.
Etiniai klausimai
Dr Dolly van Tulleken, kuri specializuojasi nutukimo srityje yra kviestinė tyrėja Kembridžo universiteto MRC epidemiologijos skyriuje, BBC Radio 4 laidai „Today“ sakė, kad taikant tokį požiūrį tai „keltų rimtų etinių, finansinių ir veiksmingumo aspektų… Žvelgiant į žmones arba vertinant žmones pagal jų potencialią ekonominę vertę, o ne pirmiausia pagal jų poreikius ir sveikatos poreikius”.
Ji tęsė: „Neįtikėtinai svarbu, kad JK žmonės gautų sveikatos priežiūros paslaugas atsižvelgdami į savo sveikatos poreikius, o ne į galimą ekonominę vertę”.
Ji taip pat teigė, kad vyriausybė negalės padengti visų su nutukimo problema susijusių gyventojų, kurių skaičius siekia milijonus. Šiuo metu specializuotos svorio valdymo tarnybos per metus sugeba gydytu apie 49 tūkst. pacientų,
Lordas Bethelas, buvęs konservatorių sveikatos ministras, sutiko, sakydamas, kad ta dėl tokios pat programos atsiradimo galimybės anksčiau jo vyriausybė „klydo“ , kad valstybė neturėtų kištis į nutukimo problemą.
Jis sakė: „Mes suklydome, neteisingai supratome visuomenės nuotaikas; žmonės nori sulieknėti ir nori pagalbos iš vyriausybės”.