Štai paslaptis, kuri iš tikrųjų nėra paslaptis – šlapintis duše užsimano daugybė žmonių. Galbūt esate vienas iš tų žmonių, kuriems tai nerūpi, nes visa tai nuteka tuo pačiu lataku, arba galbūt esate vienas iš tų, kurie tai laiko nehigienišku užsiėmimu.
Kalbant apie šlapinimąsi duše, urologai tai laiko apskritai saugiu tiek vyrams, tiek moterims. „Nėra jokių trūkumų, ir kai kuriems žmonėms tai tiesiog patogu“, – sakė dr. Karyn Eilber, urologijos profesorė Cedars-Sinai Los Andžele.
„Tai iš tiesų yra asmeninis reikalas, kad žmonės nenori sieti vietos, kur prausiamasi duše, su vieta, kur jūs taip pat šalinate atliekas.“
Urologų teigimu, šlapinimasis duše mažai tikėtina, kad sukels sveikatos problemų, ir mažai tikėtina, kad užkimš lataką. Vis dėlto yra tam tikrų scenarijų, kai dušo naudojimas kaip improvizuotas tualetas gali būti ne pati geriausia idėja.
Noras šlapintis duše ir poveikis dubens dugno raumenims
Dažnas argumentas prieš moterų stovėjimą ir šlapinimąsi yra tas, kad ši padėtis neleidžia dubens dugno raumenims atsipalaiduoti, dėl to priverstinai įtempiami raumenys ir nepilnai ištuštinama šlapimo pūslė. Tačiau dr. Davidas Shustermanas, urologas ir vyriausiasis gydytojas „Modern Urologist“ Niujorke, sakė, kad šis teiginys nėra teisingas.
Du raumenys, reguliuojantys šlapimo tekėjimą iš šlapimo pūslės, vadinami šlapimo sfinkteriais. Vienas yra šlapimo pūslės apačioje, o kitas – šalia dubens dugno. Shustermanas sakė, kad dubens dugno raumenys silpnėja, kai žmonės bando priverstinai išstumti šlapimą. Taip yra todėl, kad įtempimas siekiant stumti šlapimą sutraukia sfinkterius ir daro papildomą spaudimą dubens raumenims ir šlapimo pūslei, todėl šlapimą sunku išleisti.
Šio priverstinio įtempimo galite išvengti šlapindamiesi duše. „Šiltame duše jums labai lengva tiesiog atpalaiduoti sfinkterį ir leisti šlapimui išeiti“, – sakė jis. „Priešingai nei teiginiai, kad šlapinimasis duše yra nesveika, manau, kad tai iš tikrųjų yra sveika.“
Noras šlapintis duše ir infekcijos
Eilber teigia, kad šlapimas užsiteršia bakterijomis, kai turite infekciją, pavyzdžiui, šlapimo takų infekciją. Vis dėlto ji sakė, kad žmonės neturėtų jaudintis dėl infekcijos, jei kas nors, turintis ŠTI, šlapinosi viešame duše, nes dušo vanduo nuplautų šlapimą. „Aš nesijaudinčiau dėl infekcijos, kurią gali sukelti kas nors šlapinantis viešose maudyklų patalpose, tiek, kiek dėl pelėsio ar grybelio, ant kurio jūs trypiate“, – sakė Eilber.
Vienintelė išimtis yra tada, kai šlapinantis bakterijos įstringa odoje. Shustermanas sakė, kad vyrai, turintys apyvarpę, turi ją atlenkti, kad saugiai šlapintųsi, o jei jos neatlenkia, šlapimas gali įstrigti po oda. Tai sukuria aplinką grybeliui augti, didindama grybelinių infekcijų riziką. Moterys turi išskleisti savo lytines lūpas, kad bakterijos iš užteršto šlapimo nepatektų į makštį. Dušas padėtų nuplauti šlapimo likučius, pažymėjo jis.
Maža odos infekcijos rizika
Kadangi dušas nuplauna šlapimą, Eilber teigė, kad apskritai nieko blogo jei šlapimas patektų ant kojų ir pėdų. Tačiau kai užterštas šlapimas patenka ant atviros žaizdos, yra nedidelė infekcijos tikimybė, sakė ji.
Šlapimas yra maistas bakterijoms ir grybeliams, teigia daktaras Shustermanas. Kai jis patenka ant atviros žaizdos, tai gali apsunkinti žaizdos gijimą, nes bakterijos dabar turi maisto, kad galėtų toliau augti, didindamos bakterinių infekcijų riziką. Jis patarė ant žaizdos uždėti tvarstį, kad ji būtų švari ir sausa.
Noras šlapintis duše girdint tekančio vandens garsą
Jei nuolat šlapinatės duše, pasak gydytojo Shustermano, kad yra rizika susiformuoti psichologiniam ryšiui tarp tekančio vandens garso ir noro šlapintis. Kadangi šie du įvykiai vyksta kartu, smegenys tampa sąlygotos atpalaiduoti šlapimo pūslę ir sfinkterį, kai girdi tekančio vandens garsą bei leidžia šlapimui ištekėti.
Eilber mano, kad šis ryšys daugumai žmonių nėra didelė problema, nes jie tiesiog laiko šlapinimąsi duše laiko patogiu. Tačiau žmonėms, kurie jau turi hiperaktyvią šlapimo pūslę, ji pažymėjo, kad triukšmas gali sukelti nevalingą šlapimo nutekėjimą. Žmonės, turintys hiperaktyvią šlapimo pūslę, jaus norą šlapintis girdėdami tekančio vandens garsą iš kriauklės, tualeto ar dušo.
Jei norite pašalinti šį ryšį, gydytoja Eilber rekomenduoja įprasti ištuštinti šlapimo pūslę prieš įjungiant dušą, kad nebūtų nutekėjimo. Žmonėms, kurie jaučia norą šlapintis girdėdami vandens garsą, bet turi sunkumų šlapinantis, Shustermanas pataria kreiptis į gydytoją, kad būtų įvertinta šlapimo nelaikymo indikacija. Urologas gali skirti gydymą, padėsiantį atpalaiduoti šlapimo pūslę ir sustiprinti dubens raumenis.
Venkite šlapinimosi voniose ir sūkurinėse voniose
Šlapinimasis duše gali būti ir ne taip blogai, bet tai griežtai nerekomenduojama maudantis vonioje ar sūkurinėje vonioje. Urologas Shustermanas teigia, kad šiltas, sustingęs vanduo yra bakterijų ir grybelių veisimosi vieta. Tai padidina bakterijų patekimą į šlaplę ilgai gulint vonioje.
Šlapinimasis vonioje pablogina bakterijų augimą, nes bakterijos turi daugiau išteklių klestėti. „Šlapimas yra mūsų atliekos, bet bakterijoms ir grybeliams (pelėsiui) tai yra maistas“, – pridūrė Shustermanas. Jis rekomenduoja šlapintis prieš vonią arba po vonios, kad būtų išvengta infekcijos rizikos ir galėtumėte nusiplauti bet kokį bakterijų turintį vandenį, galintį patekti į šlapimo pūslę.
Svarbiausia ne kur, o kada šlapinatės. Gydytojas Shustermanas rekomenduoja šlapintis, kai šlapimo pūslė pilna (400–600 ml). Taigi, plaudami plaukus duše, neprivalote kentėti – tai produktyvus daugiafunkciškumo pavyzdys.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://edition.cnn.com/
Kaip vertinate šį įrašą?
Average rating 0 / 5. Balsų skaičius: 0
Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.