Ar kada nors susimąstėte, ar verta grįžti pas buvusįjį? Šis klausimas dažnai kyla išgirdus sentimentalią dainą, peržiūrint senas nuotraukas ar gavus SMS žinutę „Ilgiuosi tavęs“. Draugai ir visuomenė dažnai perspėja, kad tai nėra gera idėja, tačiau pažįstamo žmogaus trauka ir viltis, kad šį kartą viskas bus kitaip, gali priversti jus pagalvoti apie antrą šansą.
Grįžimas pas buvusįjį gali būti beprasmis bandymas arba netgi nesveikas ar pavojingas žingsnis, ypač jei santykiuose buvo smurto. Tačiau kartais susitaikymas gali būti tinkamas sprendimas ir netgi geresnis nei pirmasis bandymas, teigia Idit Sharoni, šeimos terapeutė ir tinklalaidės „Relationships Uncomplicated“ vedėja. Dažniausiai tai būna gera idėja, jei išsiskyrimą lėmė išorinės aplinkybės, tokios kaip netinkamas laikas, atstumas ar gyvenimo pokyčiai. Tačiau esminius nesuderinamumus, tokius kaip skirtingos vizijos dėl gyvenamosios vietos ar vaikų, gali būti sunkiau išspręsti.
Priklausomai nuo jūsų situacijos, santykius atkurti gali būti įmanoma, tačiau tam reikės daugiau nei tikėtis geriausio. Turėsite atlikti gilią savianalizę ir rimtą vidinį darbą. Šie penki klausimai padės jums apsispręsti, ar verta grįžti pas buvusįjį.
Grįžti pas buvusįjį ar ne: ar abu suprantame, kas negerai buvo pirmą kartą?
„Santykiai nesugriūna atsitiktinai. Visada yra paslėptos priežastys“, – teigia Sharoni. Galbūt jūsų partnerio emocinis neištikimybė buvo lemiamas veiksnys, arba jūsų polinkis užsisklęsti svarbių nesutarimų metu sukūrė neišsprendžiamą konfliktą. O gal jūsų skirtingi bendravimo stiliai tyliai sugriovė jūsų ryšį.
Supratimas, kas negerai buvo pirmą kartą, yra pirmas žingsnis link problemų sprendimo. Antras žingsnis – išsiaiškinti, kokį vaidmenį kiekvienas iš jūsų suvaidinote. Jei jūsų partneris staiga jus paliko ir dabar nori grįžti, bet negali pripažinti, kad buvo emociškai atitolęs, Sharoni perspėja, kad sveikai judėti į priekį beveik neįmanoma. Rizikuojate vėl pasinerti į tuos pačius modelius to net nesuvokdami.
Ar ilgiuosi žmogaus, ar praeities?
Po išsiskyrimo normalu jausti prieštaringus jausmus dėl to, ko iš tikrųjų ilgiatės: paties žmogaus ar buvimo kartu. Juk šis žmogus galėjo būti jūsų paguoda, palaikymas ir emocinis ramstis. Nenuostabu, kad norite atkurti tą ryšį.
Tačiau vien komforto nepakanka, kad santykiai būtų sveiki ir pilnaverčiai, pabrėžia Sharoni. Pasitikėjimas buvusiuoju, kad užpildytų tuštumą ar palengvintų vienišumą, ilgainiui gali sukelti dar didesnį atitolimą. Todėl svarbu suprasti skirtumą.
Vienas iš požymių, kad ilgiesi praeities, o ne žmogaus, yra nepakankamas laikas, praėjęs nuo išsiskyrimo. Nėra nustatyto laiko tarpo, kurio turėtumėte siekti. Tačiau, jei praėjo tik savaitė ar dvi, emocijos vis dar verda ir jūs nespėjote visiškai apdoroti to, kas įvyko.
Kiti įspėjamieji ženklai: jei susitelkiate tik į gerus laikus ir nuvertinate sunkumus, nostalgija gali aptemdyti jūsų sprendimą. Arba jei jūsų noras susitaikyti daugiau susijęs su įprastais dalykais, tokiais kaip sekmadienio rytų kavos gėrimas, o ne su tikruoju ryšiu, kurį kadaise palaikėte.

Grįžti pas buvusįjį ar ne: ar abu esame vienodai pasiryžę, kad santykiai pavyktų?
Santykiams reikia dviejų žmonių pastangų. Nesvarbu, kaip stipriai norite, kad santykiai pavyktų, tai neįvyks, jei prašysite ar versite kitą žmogų duoti dar vieną šansą. „Jei tik vienas iš jūsų nori apmąstyti, tobulėti ir dėti pastangas, dinamika išliks nesubalansuota, sukeldama nusivylimą ir apmaudą“, – teigia Sharoni.
Kaip atrodo vienodas pasiryžimas? Tai nereiškia, kad tik jūs inicijuojate pokalbius. Idealiu atveju, buvęs partneris turėtų būti pasirengęs spręsti sudėtingus klausimus be raginimo. Kalbant apie susitaikymo planą, abu turėtumėte įvardyti, ką galite daryti kitaip.
Ar yra pokyčių įrodymų?
Tušti pažadai, kad „šį kartą bus kitaip!“, nepakankami. „Nėra būdo šimtu procentų garantuoti, kad praeities konfliktai neatsinaujins“, – teigia Sharoni. „Tačiau yra ženklų, kurie gali padėti suprasti, ar jūsų buvęs partneris tikrai pasikeitė ir ar santykiai turi didesnę sėkmės galimybę.“
Jei išsiskyrimas kilo dėl konkretaus elgesio ar problemos, atkreipkite dėmesį, kaip partneris kalba apie išsiskyrimą. Atsisakymas pripažinti klaidas, gynybinė pozicija ar praeities nuvertinimas gali reikšti, kad partneris neprisiima atsakomybės ar nerodo noro tobulėti. Perspektyvesnis elgesys yra nuoširdus atsiprašymas, klaidų pripažinimas ar bent jau kantrus jūsų abejonių sprendimas kartu. Taip pat turėtumėte apsvarstyti, ar per atsiskyrimo laikotarpį buvo atliktas realus darbas. Ar partneris ėmėsi veiksmų, kad patobulintų save, pavyzdžiui, lankė terapiją? Ar tiesiog blaškėsi vakarėliais ar naujais santykiais?
Taip pat Sharoni siūlo paklausti savęs: kokiais būdais atviriau kalbėjote apie savo jausmus ir buvote pažeidžiamesni po išsiskyrimo? Arba kokį vidinį darbą atlikote, kad suvaldytumėte pavydą? Jei jūsų atsakymas yra „nelabai“ arba „hm, dar nežinau“, tai gali reikšti, kad jums reikia daugiau asmeninio tobulėjimo, kol grįšite į santykius.
Kokių veiksmų dar turime imtis, kad nepasikartotų seni įpročiai?
Ne mažiau svarbu nei apmąstyti praeitį, yra planuoti sveikesnę ateitį, teigia Sharoni. Pavyzdžiui, jei pasitikėjimas buvo sugriautas, gali tekti atkurti saugumo jausmą nustatant ribas, pavyzdžiui, apribojant bendravimą su buvusiais partneriais arba esant atviresniems dėl vėlyvų vakarų. Jei konfliktas buvo problema, galite sukurti strategiją, kaip jį spręsti ateityje.
Planuodami konkrečius ir aiškius pokyčius, kuriate pasitikėjimo pagrindą, leidžiantį abiem jaustis saugiai ir užtikrintai, kad šį kartą nebus praeities kartojimas. Su abiejų pastangomis ir sąmoningais pokyčiais jūsų santykiai gali tapti geresni.
Šaltinis: https://www.self.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva