Hortenzija — tai išskirtinė ir nepaprastai graži augalas, galintis paversti bet kurį sodą rojų savo žiedais. Tačiau planuojant auginti šį augalą, svarbu žinoti, kad hortenzija gali būti pavojinga. Daugiau apie tai skaitykite šiame straipsnyje.
Hortenzija — ką reiškia šis augalas
Dauguma žmonių sodina hortenzijas dėl jų gebėjimo paversti sodą nuostabiu, ypač jų žydėjimo metu. Tačiau ne visi žino, kad hortenzija turi įvairią simboliką, priklausomai nuo kultūros ar šalies.
Pavyzdžiui, Japonijoje hortenzija simbolizuoja dėkingumą, meilę, gražius jausmus ir nuolankumą. Amerikoje ši gėlė reiškia klestėjimą ir gerovę. Europoje ši gėlė laikoma pagarbos ir amžinos meilės simboliu, vaizduojančiu moteriškumą ir grožį.
Ne mažiau svarbus ir žiedų spalvos reikšmė. Pavyzdžiui, baltos hortenzijos simbolizuoja švarą ir nekaltumą, rožinės – švelnumą ir meilę, o mėlynos – mistines žinias ir išmintį.

Kaip prižiūrėti hortenziją, kad ji žydėtų
Pirmiausia svarbu atkreipti dėmesį, kad hortenzijos mėgsta saulės šviesą, todėl jas reikia sodinti tokiose vietose, kur yra nuolatinis saulės apšvietimas. Jei hortenzija bus pasodinta šešėlyje, po namu ar po medžiu, jos augimas bus labai lėtas, ir ji gali net nustoti žydėti.
Hortenzijai taip pat patinka rūgštus dirvožemis. Jei jūsų sode dirvožemis yra šarminis, augalas negalės gauti visų reikalingų maistinių medžiagų, ir su laiku krūmas gali net mirti.
Hortenzijos išauga į gana išsikerojusius krūmus, kuriems reikia daug vietos. Jei juos pasodinsite tiesiai prie langų, jie gali užgožti šviesą, o augalo šaknys gali prasiskverbti iki namo pamato ir jį sugadinti.
Kodėl hortenzija gali būti pavojinga: kodėl jos nereikėtų sodinti per arti namo
Japonijoje yra sena tradicija, kuri sako, kad hortenziją negalima sodinti per arti namų. Manoma, kad augalas gali pritraukti mirtį ir nelaimes.
Tačiau reali pavojus slypi kitur. Kai kurios hortenzijos rūšys yra nuodingos. Pavyzdžiui, didžialapė hortenzija turi daug cianido. Apskritai šios rūšys priskiriamos vidutiniškai nuodingoms augalams.
Jei hortenzijos žiedus ar lapus suvalgytų, tai gali sukelti sunkų apsinuodijimą maistu. Be to, visi hortenzijos organai turi daug silicio, kuris gali sukelti odos ir gleivinių dirginimą.
Hortenzijose taip pat yra lektino, kuris gali sukelti pykinimą, viduriavimą, vėmimą, jei pateks į organizmą dideliais kiekiais.
Jei šeimoje yra mažų vaikų, reikia stebėti, kad jie nesuvalgytų hortenzijos lapų ar nepasiimtų gėlės į rankas. Pastebėjus, kad vaikas galbūt suvalgė šį augalą, būtina kreiptis į gydytoją.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva
Šaltinis: https://storinka.com.ua