Sodininkystės sezonas jau prasideda. Netrukus bus galima sodinti ir saldžiųjų paprikų daigus. Tačiau, kad paprikų derlius iš tiesų džiugintų, būtina žinoti keletą augalo tręšimo paslapčių. Patyrusi sodininkė pasidalijo patarimais, ką dėti į duobutę sodinant paprikas, kad augalai augtų stiprūs, sveiki ir duotų didelius bei sultingus vaisius.
Paprikų derlius ir trąšos
Paprikos yra šilumą mėgstanti ir reikli kultūra, kuriai reikia ypatingos priežiūros. Vienas geriausių būdų aprūpinti paprikas reikalingomis maistinėmis medžiagomis – prieš sodinant daigus į duobutę įdėti specialių priedų. Patyrę sodininkai rekomenduoja naudoti organinius ir mineralinius priedus, kurie padės augalams greičiau augti ir užtikrins, kad būtų gausus paprikų derlius.
Vienas veiksmingiausių priedų yra [-[2]-] . Juose yra fosforo, kalcio, geležies ir kitų svarbių mikroelementų, kurie skatina augalų augimą ir didina jų atsparumą ligoms.
Norint aprūpinti paprikas reikalingomis maistinėmis medžiagomis, prieš sodinant daigus į kiekvieną duobutę pakanka įdėti po 20 g žuvų miltų. Po to juos reikia sumaišyti su dirvožemiu, kad šaknys tiesiogiai nesiliestų su koncentruotomis maistinėmis medžiagomis.
Be to, daigus galima papildomai tręšti šiomis trąšomis:
- Medžio pelenai – mažina dirvožemio rūgštingumą, padaro jį puresnį ir prisotina kaliu, kuris skatina aktyvų žydėjimą ir vaisių formavimąsi.
- Kompostas arba humusas – gerina dirvožemio struktūrą, aprūpina augalą pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis.
- Biohumusas – natūralios trąšos, kurios stimuliuoja šaknų sistemos augimą ir didina augalų imunitetą.

Kaip tinkamai sodinti paprikų daigus?
Paprikas atvirame grunte verta sodinti, kai temperatūra stabilizuojasi ir pasiekia +12 °C. Optimalus atstumas tarp augalų yra 50 cm, o tarp eilių – ne mažiau kaip 60 cm. Duobutes ar vageles prieš sodinant reikia gerai sudrėkinti, o paskui užberti sausa žeme, kad šaknys neišdžiūtų. Paprikos gilinamos į dirvožemį iki septynių skiltelių lapų lygio.
Papildomi patarimai
- Tinkamos vietos pasirinkimas: Paprikos mėgsta saulėtas, šiltas ir apsaugotas nuo vėjo vietas.
- Dirvožemio paruošimas: Prieš sodinant paprikas, dirvožemis turi būti gerai paruoštas – išpurentas ir patręštas.
- Laistymas: Paprikos mėgsta drėgmę, todėl reikia reguliariai laistyti. Tačiau svarbu neperlaistyti, kad šaknys nepradėtų pūti.
- Mulčiavimas: Mulčiavimas padeda išlaikyti drėgmę dirvožemyje ir apsaugo nuo piktžolių augimo.
- Apsauga nuo šalnų: Jei yra šalnų pavojus, paprikas reikia apsaugoti – uždengti agroplėvele ar kita medžiaga.
- Genėjimas: paaugusias paprikas reikia genėti, kad augalas neaugtų per tankiai.
- Derliaus nuėmimas: paprikas reikia rinkti reguliariai, kai jos pasiekia techninę brandą.
Tinkamai paruošus dirvą, parinkus tinkamas trąšas ir laikantis sodinimo bei priežiūros taisyklių, galėsite džiaugtis gausiu ir kokybišku paprikų derliumi.
Šaltinis: https://novyny.live/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.