Kiekvienas žmogus siekia laimės ir stengiasi rasti ją savo gyvenime, tačiau kartais to pasiekti trukdo įpročiai ar elgesio modeliai, kurių net nesuvokiame kaip problematiškų. Ekspertai dalijasi įžvalgomis apie tai, kokie yra nelaimingų žmonių įpročiai, kurie dažniausiai trukdo žmogui jaustis laimingu.
Ekspertai sako, kad kiekvienas žmogus laimę įsivaizduoja ir apibūdina savaip, tačiau nelaimingumas dažnai pasireiškia panašiai. Taip yra todėl, kad nelaimės priežastys dažnai būna labai panašios. Patikrinkite, ar neturite įpročių, kurie „vagia“ jūsų laimę ir veda prie gyvenimo griūties.
Nelaimingų žmonių įpročiai: neturėti gyvenimo tikslo
Vaikystėje ir paauglystėje žmogus dažnai būna nerūpestingas, ir tai laikoma norma. Tačiau suaugus, jei gyvenate tik tam, kad sulauktumėte dar vienos dienos pabaigos, tai gali kelti depresiją. Psichologai teigia, kad gyvenimas be tikslo sukuria tuštumą. Nors tam tikru momentu gali atrodyti, kad geriau gyventi be rūpesčių ir atsakomybės, labai greitai šis jausmas virsta nuolatiniu nepasitenkinimu savimi.
Eiti prieš save
Pasirinkti nemėgstamą profesiją ar tuoktis su žmogumi, kuriam nejaučiate jausmų, yra bloga idėja. Laikui bėgant nemalonių dalykų našta tampa nepakeliama. Psichologai mano, kad kuo ilgiau išliekate tokioje situacijoje, tuo mažiau laimės patiriate.

Gyventi melu
Jei žmogus pasirenka neigiamą gyvenimo kryptį, jis pasmerkia save sudėtingam likimui. Nusikaltimai, apgaulė, nesąžiningi veiksmai, pavydas ir manipuliacija veda prie to, kad žmogui tampa sunkiau sugyventi su savimi. Viduje gali kilti gėdos ir kaltės jausmai, nors ne iš karto. Tai tampa priežastimi, kodėl gyvenimas atrodo pilkas ir nemalonus.
Nelaimingų žmonių įpročiai: turėti melagingų vilčių
Jei laukiate princo, kuris staiga pasirodys jūsų gyvenime ir išspręs visas problemas, galite taip ir nesulaukti. Nors tai gali atrodyti keista, daugelis žmonių beveik visą gyvenimą praleidžia tokiame „kokone“. Ypač ryškiai suvokimas, kad gyvenate „neteisingai“, ateina tada, kai pradedate kurti šeimą ar karjerą.
Ignoruoti blogą savijautą ir nuovargį
Daugelis gyvena pagal principą „kol paeinu, tol viskas gerai“, tačiau tai nėra priežastis nesirūpinti savimi. Jei jau „nebepaeinate“, atsistatyti reikės daug daugiau jėgų ir energijos. Įsivaizduokite, kad laiku negydėte danties, kai atsirado nedidelė karieso dėmelė, ir priėjote iki itin didelį skausmą keliančio uždegimo. Kiek lengviau būtų buvę pašalinti tą juodą dėmelę?
Užmigti ir atsibusti su telefonu
Žinoma, išmanieji telefonai tapo neatskiriama šiuolaikinio gyvenimo dalimi. Tačiau ryte mūsų smegenims ir kūnui reikia pasiruošti produktyviai dienai, o tokia „apkrova“ turėtų prasidėti palaipsniui. Naujienos ar žinutės gali išmušti iš pusiausvyros, nes sąmonė labai jautriai reaguoja į informaciją. Tas pats vyksta prieš miegą. Reikia laiko, kad persijungtumėte į miego režimą. Bet kokia informacija išlaiko smegenis aktyvumo būsenoje.
Laimei pasiekti svarbu ne tik siekti išorinių tikslų, bet ir išmokti pastebėti bei keisti savo vidinius įpročius. Įvertinkite savo kasdienį elgesį, mažus sprendimus ir jų poveikį jūsų savijautai. Net ir nedideli pokyčiai gali lemti didelius teigiamus rezultatus, padedančius sukurti harmoningą ir laimingą gyvenimą.
Šaltinis: https://tsn.ua/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.