Šv. Velykos – viena gražiausių pavasario švenčių! Tradiciškai dažome kiaušinius, kiaušinis – atsinaujinimo, gyvybės simbolis, kviečiantis greičiau nubusti gamtą. Jeigu ieškote įkvėpimo, skubame pagelbėti: dažome kiaušinius – 7 margučių receptai! Kad šventinės nuotaikos nesugadintų sveikatos negalavimai, nepamirškite maisto saugos – nors labai smagu grožėtis margučiais, kol neplanuojate jų valgyti, kiaušinius laikykite šaldytuve! Grožėjimuisi ant stalo palikite tik tuos margučius, kurių pasiryžote nevalgyti, o naudoti tik dekoracijai. Taip pat, jei nesate tikri dėl dažymo būdo, kad ir koks jis būtų dailus, tokių kiaušinių nevalgykite, nes kai kurie dažymo metodai per lukštą gali patekti į kiaušinį. Jeigu po šventės liko daug kiaušinių, nelaukite kelias dienas, juos suvartokite kuo greičiau, ruošdami kiaušinių salotas ar panašų patiekalą, kuriame naudojama daug kiaušinių.
Žėrintys margučiai dažyti vynu

Margučių dažymas raudonuoju vynu – natūralus ir elegantiškas būdas sukurti subtilias, prabangias spalvas. Kiaušiniai įgauna sodrius mėlynai violetinius ar net pilkšvus atspalvius, priklausomai nuo vyno rūšies ir mirkymo trukmės. Šis metodas ne tik suteikia margučiams išskirtinę išvaizdą, bet ir palieka malonų, vos juntamą vyno aromatą. Visas receptas čia.
Kiaušinių marginimas dekupažu

Kiaušinių marginimas dekupažu – naudojant servetėles su pasirinktais piešiniais, galima sukurti unikalius ir estetiškus kiaušinius, kurie puikiai tinka šventiniam stalui ar kaip dovanos. Ši technika leidžia sukurti subtilius, detalius raštus ir suteikia galimybę išreikšti kūrybiškumą. Į kiaušinių marginimą dekupažu galima įtraukti ir vaikus, tai patogus ir paprastas būdas užsiimti margučių ruošimu, kadangi pats metodas tikrai nesudėtingas ir visiems įveikiamas. Receptą rasite čia.
Ekologiškas kiaušinių dažymas

Jeigu nenorite kiaušinių marginti parduotuvėje pirktais dažais, galite pasitelkti ir gamtos išteklius: čia rasite kaip dažyti beržų lapeliais, svogūnų lukštais, dilgelėmis, ciberžole, kopūstais ir net ramunėlėmis. Visi būdai slepiasi čia.
Kaklaraščiais dažyti margučiai

Taip, perskaitėte teisingai! Margučiai dažyti kaklaraiščiais! Tai ne tik smagus, bet ir labai kūrybiškas užsiėmimas, leidžiantis perdirbti senus, sentimentalią vertę turinčius šilkinius audinius – pavyzdžiui, senelio kaklaraiščius – arba pasidairyti įdomesnių raštų dėvėtų rūbų parduotuvėse. Viską apie šį marginimo būdą rasite čia. Šis metodas labai gražus, bet taip margučius siūlome tik dekoracijai, jų geriau nevalgyti, nes šilkui naudojami dažai nėra skirti maistui, o dažai gali per lukštą patekti į kiaušinį.
Margučiai su vaškinėmis kreidelėmis

Ieškote kūrybiško ir nebrangaus būdo dekoruoti kiaušinius? Išbandykite vaškinių kreidelių techniką! Tai smagus užsiėmimas visai šeimai, leidžiantis sukurti unikalius raštus ant margučių naudojant įprastus pieštukus ir dažus. Velykiniai margučiai bus kaip niekada gražūs! Visas receptas čia.
Kūrybiškumas marginimas su vaikais

Jei pavargote nuo tradicinių Velykų kiaušinių marginimo būdų ar manote, kad neturite meninių sugebėjimų, nesijaudinkite – šie paprasti, bet efektingi būdai leis sukurti tikrus meno kūrinius. Šie būdai netinka valgymui, bet labai tinka marginti kartu su vaikais. Visi būdai čia.
Kodėl ridename margučius ir kas ta Velykų Bobutė?

Jeigu norite plačiau pasiskaityti apie Velykų tradicijas Lietuvoje – kodėl ridename margučius, kas ta Velykų Bobutė, kodėl Velykos švenčiamos vis kitą dieną ir daugiau Velykų istorijos – apie tai galite paskaityti čia.
Kaip papuošti Velykų stalą?

Nebūtina išleisti daug pinigų naujoms dekoracijoms, kad sukurtumėte šventinę atmosferą. Pasitelkite kūrybiškumą ir panaudokite tai, ką jau turite namuose! Tai ne tik ekonomiškas, bet ir ekologiškas būdas švęsti, nes taip sumažinate vartojimą ir atliekų kiekį. Be to, dekoruojant su jau turimais daiktais, stalas įgauna unikalų ir asmenišką stilių. Tad patarimus, kaip pasipuošti Velykų stalą su namuose jau turimais daiktais, skaitykite čia.