Tikriausiai socialiniuose tinkluose jau matėte žmones, giriančius skystą chlorofilą ir jo naudą sveikatai. Teigiama, kad jis padeda nuo spuogų, blogo kūno kvapo, valo kraują ir netgi prisideda prie svorio metimo. Tačiau kiek iš šių teiginių yra pagrįsti mokslu, o kiek – tik mados šauksmas? Panagrinėkime, ką apie skystą chlorofilą sako ekspertai.
Kas yra skystas chlorofilas?
Chlorofilas yra natūrali medžiaga, suteikianti augalams jų žalią spalvą ir dalyvaujanti fotosintezės procese. Jo gausu žaliose daržovėse, tokiose kaip brokoliai, špinatai, petražolės ir kopūstai. Tačiau populiarusis „skystas chlorofilas“ nėra grynas chlorofilas – tai pusiau sintetinė jo forma, vadinama chlorofilinu. Jis lengviau tirpsta vandenyje ir yra geriau pasisavinamas organizme.

Kodėl verta geri skystą chlorofilą?
Nors kai kurie teiginiai apie skystą chlorofilą gali būti perdėti, yra keletas mokslinių tyrimų, kurie patvirtina tam tikrą jo naudą.
1. Gali mažinti uždegimus
Moksliniai tyrimai rodo, kad chlorofilas turi priešuždegiminių savybių, kurios gali padėti gydyti odos problemas, tokias kaip spuogai ar žaizdų uždegimai.
2. Antioksidacinės savybės
Chlorofilas veikia kaip antioksidantas, kovodamas su laisvaisiais radikalais ir apsaugodamas ląsteles nuo oksidacinio streso.
3. Gali padėti organizmui detoksikuotis
Tyrimai rodo, kad chlorofilas gali padėti organizmui pašalinti sunkiuosius metalus bei aflatoksinus, kurie yra susiję su pelėsių poveikiu.
4. Potencialus poveikis odai
Chlorofilas gali prisidėti prie odos atsinaujinimo, nes jame gausu vitaminų A, C ir E. 2015 m. atliktas tyrimas parodė, kad chlorofilino gelis gali padėti sumažinti saulės padarytą žalą odai.
Galimos rizikos ir šalutiniai poveikiai
Nors skystas chlorofilas paprastai laikomas saugiu vartoti, yra keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:
- Padidėjęs jautrumas saulei – reguliariai vartojant skystą chlorofilą, oda gali tapti jautresnė saulės spinduliams.
- Skrandžio sutrikimai – kai kuriems žmonėms skystas chlorofilas gali sukelti pykinimą, viduriavimą ar pilvo pūtimą.
- Sąveika su vaistais – žmonės, vartojantys vaistus nuo psoriazės, reumatoidinio artrito ar turintys padidėjusį vario kiekį organizme, turėtų pasitarti su gydytoju prieš vartodami skystą chlorofilą.
Jeigu jūsų mityba jau yra subalansuota ir turtinga žalumynų, papildomai vartoti skystą chlorofilą gali būti nereikalinga. Pasak dietologų, daugiausia naudos iš chlorofilo gaus tie, kurie valgo mažai daržovių. Tačiau jei norite išbandyti šią tendenciją – tai gali būti dar vienas būdas papildyti organizmą antioksidantais ir mineralais.
Nors skystas chlorofilas turi tam tikrą naudą, jis nėra stebuklingas vaistas nuo visų problemų. Geriausias būdas gauti pakankamai chlorofilo – valgyti kuo daugiau žalių daržovių, kurios ne tik suteikia šį naudingą junginį, bet ir aprūpina organizmą kitomis svarbiomis maistinėmis medžiagomis. Tad prieš investuodami į brangius papildus, įvertinkite savo mitybos įpročius ir pasitarkite su specialistu!
Šaltinis: https://www.byrdie.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.