Miegas šalia mylimo žmogaus gali būti jaukus ir malonus. Vis dėlto, kai poros turi skirtingus miego įpročius – skiriasi jų miego laikas, mėgstama kambario temperatūra ar apšvietimo lygis – tai gali tapti tikru iššūkiu. Ilgainiui prastas miegas gali sukelti ne tik nuovargį, bet ir įtampą santykiuose – juk miegas daro didelę įtaką mūsų emocijoms, energijai ir bendrai sveikatai. Laimei, net ir turint skirtingus poreikius, galima rasti bendrą kompromisą ir pagerinti miegą.
Remiantis specialistų rekomendacijomis, svarbiausia – atviras bendravimas ir pasiruošimas ieškoti sprendimų kartu. „Pradėkite nuo pokalbio, kuriame vyrautų bendradarbiavimo dvasia, o ne kaltinimai,“ – sako šeimos terapeutė Leeor Gal. Pasistenkite kalbėtis tada, kai abu jaučiatės gerai, nesate pavargę ar įsitempę. Taip pat naudokite „aš“ tipo sakinius, pavyzdžiui, „aš jaučiuosi pavargęs, kai pabundu naktį nuo šviesos“, vietoj „tu visada įjungi šviesą naktį“.

Specialistų patarimai, kaip pagerinti miegą su partneriu
1. Sukurkite optimalias miego sąlygas
Gydytoja Keisha Sullivan teigia, kad svarbu kuo labiau optimizuoti miegamąjį – ypač jei partneriai turi skirtingus įpročius. Tamsios užuolaidos, vėsesnė temperatūra ir tyli aplinka gali padėti abiem geriau išsimiegoti. Taip pat rekomenduojama iš miegamojo pašalinti elektroninius prietaisus, nes jų skleidžiama mėlyna šviesa trikdo natūralų miego ritmą.
2. Individualizuokite patalynę
Dalintis lova – nebūtinai reiškia dalintis ta pačia antklode ar pagalve. Jei vieno partnerio judesiai trikdo kito miegą, naudokite atskiras antklodes. Jeigu skiriasi jūsų pojūčiai dėl temperatūros, vienam iš jūsų galima naudoti vėsinantį čiužinio užvalkalą.
Skirtingi pabudimo laikai? Išbandykite vibracinį žadintuvą, kuris pažadina vieną žmogų netrikdant kito. Jį galima dėti po pagalve arba naudoti kaip išmanųjį laikrodį ant riešo.
3. Pasitelkite baltąjį triukšmą
Baltasis triukšmas – tai tolygi, raminanti garso aplinka, padedanti maskuoti pašalinius garsus, pvz., knarkimą, telefono signalus ar partnerio žingsnius. Gydytoja Sullivan pataria naudoti baltąjį triukšmą ar ventiliatorių, o esant poreikiui – papildomai naudoti ausų kištukus ar miego kaukę.
4. Ieškokite kompromisų
Jei vieno iš partnerių elgesys trukdo kito miegui, svarbu apie tai kalbėtis. Galbūt anksti keliantis partneris galėtų naudoti silpnesnę šviesą arba tyliai uždaryti duris, išeidamas iš kambario. Kaip sako gydytoja Sullivan, rūpinimasis vienas kito miego kokybe – tai ne tik mandagumas, bet ir abiejų sveikatos saugojimas.
5. Atskiras miegas – sveikas pasirinkimas
Jei visos priemonės išbandytos, bet nuovargis irzliai veikia jūsų santykius – gal verta apsvarstyti miegą atskirai. Psichologas Andrew Colsky teigia, kad tai nebūtinai reiškia emocinį atsiribojimą – priešingai, kartais atskiras poilsis gali išgelbėti santykius. Gydytoja Sullivan primena, kad kokybiškas miegas – tai tokia pati svarbi savirūpybos dalis kaip sveika mityba ar fizinis aktyvumas.
Jei partneris priešingai nusiteikęs – pasikalbėkite. Paaiškinkite, kodėl jums svarbus kokybiškas miegas, ir pabrėžkite, kad galite rasti kitų artumo formų, pavyzdžiui, apkabinimai prieš miegą ar bendras vakaro ritualas. Galima išbandyti miegą atskirai tik kelias naktis per savaitę ar per įtemptus periodus.
Miegas yra būtinas gerai savijautai ir sveikiems santykiams. Net ir skirtingi miego įpročiai neturi tapti kliūtimi artumui. Su atviru bendravimu, pagarba vienas kitam ir mažais kompromisais – abu galite pagerinti miegą ir jaustis arčiau vienas kito nei bet kada anksčiau.
Šaltinis: https://www.realsimple.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.