Beigeliai yra ilgai mėgstamas ir populiarus kepinys, kilęs iš Centrinės ir Rytų Europos, bet šiuo metu tapęs visame pasaulyje pripažintu delikatesu. Šie apvalūs, mieliniai kepiniai su skylute viduryje ne tik yra skanūs, bet ir pasižymi ypatingu būdu gaminti. Šiame straipsnyje aptarsime beigelių atsiradimą ir pateiksime paprastą receptą, kaip juos pagaminti lengvai ir greitai.
Beigeliai ir jų atsiradimo istorija
Beigeliai atsirado XVI amžiuje, o pirmasis jų rašytinis minėjimas buvo 1610 m. Lenkijoje. Iš pradžių jie buvo gaminami kaip maistas vadeliotojams, kurie ruošdavosi į ilgas keliones. Beigeliai greitai tapo populiarūs tarp miestiečių ir plačiai plito visoje Rytų Europos žydų bendruomenėje. Jų unikali forma su skylute viduryje, leido beigelius lengviau virti ir vėliau kepti, kas padėjo sukurti tvirtą bei purų jų paviršių.
Atvykus imigrantams į JAV, beigeliai tapo nepakeičiama Amerikos kultūros dalimi, o ypač Niujorko gastronomijos. Čia, Niujorke, jie buvo populiarūs tarp žydų bendruomenės ir greitai išplito visame mieste, tapdami vienu iš geriausiai žinomų užkandžių.
Beigeliai prisidėjo prie amerikietiškos kultūros, derindami tradicijas su moderniu maisto vartojimu; jie buvo patiekiami su įvairiais užpildais, pradedant nuo klasikinio kreminio sūrio ir baigiant rūkyta lašiša, daržovėmis ir įvairiais padažų deriniais.
Be to, beigelių kepimo ir patiekimo būdai nuolat vystėsi, o jų populiarumas tik augo, atsirandant naujoms versijoms ir regioniniams skoniams. Dabar jie yra ne tik tradicinis maistas, bet ir modernios virtuvės elementas bei mėgstama užkandžių alternatyva visame pasaulyje.

Kaip gaminti beigelius lengvai ir greitai
Nors tradiciniai beigeliai gali būti gaminami ilgai ir sudėtingai, štai paprastas receptas, kaip paruošti skanius beigelius namuose be didelių pastangų. Šis receptas leidžia jums gauti skanius, šviežius beigelius vos per kelias valandas, nenaudojant sudėtingų technikų ar ingredientų.
Beigelius galėsite pritaikyti pagal savo skonį, pridedant įvairių užpildų ar skonių, pavyzdžiui, cinamono, česnako ar sūrio. Šiam receptui reikės tik kelių paprastų ingredientų, kurie dažniausiai yra kiekvienuose namuose. Pasiruoškite smagiam kepimo procesui ir džiaukitės savo pačių pagamintais, šviežiais beigeliais, kurie puikiai tiks pusryčiams arba užkandžiams!
Ingredientai
- 2 puodeliai miltų (galima naudoti viso grūdo miltus)
- 1 šaukštas cukraus
- 1 šaukštas druskos
- 1 šaukštas sausų mielių
- 3/4 puodelio šilto vandens
- 1 šaukštas aliejaus
- 1 kiaušinis (aptepimui)
- Poppy arba sezamo sėklos (pasirinktinai)
Maisto produktų nuolaidos, akcijos. Apsilankykite - nuolaidos.lt
Gaminimo eiga- Pirmiausia sumaišykite miltus, cukrų, druską ir sausas mieles dideliame dubenyje. Tada palaipsniui įpilkite šilto vandens ir aliejaus, maišydami tešlą, kol ji taps vientisa.
- Išverskite tešlą ant miltais pabarstyto paviršiaus ir minkykite maždaug 5-7 minutes, kol tešla taps lygi ir elastinga.
- Formuokite iš tešlos maždaug 8-10 kamuoliukų, padarykite skylutę viduryje. Uždenkite rankšluostuku ir leiskite jiems kilti 30 minučių, kad užaugtų.
- Užvirkite didelį puodą vandens ir įpilkite šiek tiek druskos. Pradėkite virti begelius po 1-2 vienetus, kol jie pakils į paviršių, ir virkite 1-2 minutes. Tik nepervirkite, kad beigeliai netaptų itin sausi.
- Išimkite begelius iš vandens, padėkite juos ant kepimo skardos, patepkite juos aliejumi, ir aptepkite kiaušiniu. Pabarstykite aguonomis arba sezamo sėklomis, jei naudojate, ir kepkite 20-25 minutes 200 °C temperatūroje, kol jie taps auksinės spalvos.

Beigelių patiekimas
Beigeliai yra labai universalūs, todėl galite juos patiekti su įvairiais užpildais. Tradiciškai juos galima patiekti su kremine sūriu, rūkytu lašiša, daržovėmis ar net saldžiais padažais. Jie taip pat puikiai tinka pusryčiams ar užkandžiams.
Beigeliai gali būti pagardintii įvairiais ingredientais, pavyzdžiui, aliejumi, avokadu, ridikėliais ar sviestu. Kai kurie mėgsta juos papuošti špinatais ar saulėje džiovintais pomidorais, kad gautų kitokį skonį.
Saldžiajam variantui galima naudoti šokoladą, riešutų sviestą arba uogienę, todėl beigeliai gali tapti ir skaniu desertu. Tokiu būdu šie kepiniai išlieka populiarūs tiek klasikinėse, tiek šiuolaikinėse virtuvėse, kad ir kaip norėtumėte juos patiekti!
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.