Ar jūs siekiate tapti minimalistu? Jei taip, turėtumėte vengti pirkinių, kurie gali trukdyti išlaikyti supaprastintą gyvenimo stilių. Du profesionalūs JAV gyvenantys organizatoriai pateikia šešis daiktus, kurių minimalistai visiškai atsisakytų, kad sumažintų netvarką namų erdvėse.
Papildomi Krepšiai ir Dėžės
Galbūt planuojate įsigyti krepšius ir dėžes, kad galėtumėte susitvarkyti savo namus. Tačiau minimalistai renkasi kitokį požiūrį, sako profesionali organizatorė Dana Reder, „Winnow & Bloom“ įkūrėja.
„Prieš pirkdami krepšius ir dėžes, jie visada pirmiausia peržiūri ir sutvarko savo daiktus,“ teigia ji. „Taip jie aiškiai žino, ko jiems reikia, ir nesiperka per daug.“
Taip pat kalbant apie medžiagas, minimalistai dažnai renkasi tvarias alternatyvas. Reder pažymi, kad mediniai ar bambukiniai krepšiai yra puikus pasirinkimas.
Specializuoti Daiktai
Minimalistai dažniausiai nemėgsta pirkti vienkartinių daiktų, ypač kalbant apie virtuvės reikmenis ir šventines dekoracijas, pažymi Reder.
Pavyzdžiui, jie siekia supaprastinti savo kulinarinių įrankių rinkinį ir nesirenka nereikalingų daiktų ar įrankių, kurių dažniausiai nenaudoja.
„Jei maisto ruošimui prireikia tam tikro specializuoto įrankio, minimalistai tiesiog pasirenka kitą ruošimo būdą“, teigia Brenda Prinzavalli, organizavimo strategė iš „Balanced Organizing Solutions, LLC“.
Kalbant apie šventinius daiktus, minimalistai taiko skirtingą strategiją. „Šventiniai minimalistai renkasi daugkartines dekoracijas ir namuose pagamintus daiktus iš tvarių medžiagų“, priduria Reder.

Pereklinės dekoracijos
Nereikėtų manyti, kad minimalistai renkasi smulkmenas be prasmės.
„Minimalistai nori, kad jų namai atrodytų pilni, bet kartu erdvūs“, teigia Reder. „Mes atsisakome daiktų, kurie yra tik dekoratyvūs ar pertekliniai, ir verčiame pirmenybę tiems, kurie turi sentimentalią vertę.“
Be to, kalbant apie dekoracijas, jie akcentuoja funkcionalumą.
„Pavyzdžiui, malonu turėti kelias dekoratyvines pagalvėles ant sofos ar lovos, tačiau ne tiek daug, kad jas reikėtų pašalinti, norint mėgautis erdve“, priduria Reder.
Popierinė ir skaitmeninė netvarka
Minimalistai siekia sumažinti perteklinės popierinės medžiagos kiekį savo namuose, teigia Reder, ir vietoj to jie renka tik kelis el. pašto ar skaitmeninius prenumeratus.
Taip pat svarbu pažymėti, kad jie atidžiai stebi ir skaitmeninę netvarką.
„Greičiausiai nerasite minimalisto, turinčio nešiojamąjį kompiuterį, stalinį kompiuterį, planšetę ir telefoną“, sako Prinzavalli. „Dauguma jų supaprastina šią situaciją, ir paprastai tik du įrenginiai atitinka jų poreikius“, priduria ji, kas taip pat yra ekonomiškesnis pasirinkimas.
Kalbant apie nuotraukų ir failų saugojimą skaitmeninėje erdvėje, minimalistai neturi poreikio naudoti kelias saugojimo sistemas ir pasirenka tik vieną debesų saugojimo variantą.
„Tai sumažina vietų skaičių, kuriose reikia ieškoti skaitmeninių failų, sumažina išlaidas, susijusias su keliais debesų saugojimo variantais, ir palengvina failų perkėlimą pereinant į naują prietaisą“, teigia Prinzavalli.
Dublikatiniai ar specifiniai drabužiai
Minimalistai yra patenkinti turėdami tik vieną džinsinę striukę, o ne porą stilių, skirtų įvairioms progoms. Jie nesirenka drabužių, kurių negalima lengvai derinti su kitais, pavyzdžiui, ryškių batų, sako Prinzavalli. Vietoj to, ji akcentuoja, minimalistai ieško universalių drabužių, kuriuos galima dažnai dėvėti.

Greita mada
Kalbant apie drabužius, minimalistai stengiasi vengti greitos mados prekių, kurios skirtos dėvėti vieną ar du sezonus.
„Tai reiškia, kad reikia akcentuoti kokybę, o ne kiekybę,“ teigia Reder. „Minimalistai dažnai renkasi investuoti daugiau į drabužius, kurie kainuoja brangiau, tačiau tarnaus ilgiau ir bus pagaminti iš tvarių medžiagų, o ne į pigesnius daiktus, pagamintus iš prastos kokybės medžiagų.“
Jeigu norite išsiugdyti labiau minimalistinį požiūrį ir mėgautis namų erdve bei nenorite apsikrauti per daug – internete gausu knygų ir įvairios video medžiagos, kur šios srities specialistai dalijasi savo patirtimi bei moko kitus, kaip gyventi minimalistiškiau.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://www.thespruce.com/things-minimalists-never-buy-8706346