Geras miegas – raktas į sveikatą ir ilgaamžiškumą. Daugelis kovoja su nemiga ir negali mėgautis visaverčiu poilsiu. Tačiau gerus miego įpročius galima išsiugdyti, o tai gali žymiai pagerinti gyvenimo kokybę ir netgi prailginti gyvenimo trukmę. Šiame tekste aptarsime miego ir ilgaamžiškumo ryšį bei patarsime, kaip pagerinti savo miego kokybę, remdamiesi ekspertų nuomone. Žemiau – 5 miego įpročiai, kurie padės pagerinti sveikatą ir prailginti jūsų gyvenimą.
Koks ryšys tarp miego ir ilgaamžiškumo?
Miegas – ne tik poilsis, bet ir svarbus kūno atstatymo procesas. Dr. Caroline Leaf teigia, kad kaip ir telefono baterija, mūsų kūnas išsikrauna per dieną ir miego metu atsigauna. Taigi, kokybiškas miegas ne tik prailgina gyvenimą, bet ir pagerina jo kokybę, leidžiant jaustis energingesniems, produktyvesniems ir mažiau pažeidžiamiems ligoms.
Miego trūkumas gali lemti sveikatos problemas, tokias kaip uždegimai, medžiagų apykaitos sutrikimai, širdies ir kraujagyslių ligos, silpnesnė imuninė sistema ir prasta organų funkcija.
Be to, chroninis miego trūkumas gali neigiamai veikti psichinę sveikatą, didindamas stresą, nerimą ir depresijos riziką. Todėl tinkamas ir kokybiškas miegas yra esminis sveiko ir ilgo gyvenimo elementas.
Kaip užtikrinti geresnį miegą?
Kelias į geresnį miegą – mažiau nerimo. Dr. Leaf teigia, kad nesijaudinimas dėl miego padeda greičiau užmigti ir atgauti prarastą poilsį. Dr. Perry pataria atkreipti dėmesį į savo biologinį ritmą: praleisti laiką lauke dienos metu ir vakare ramiai leisti laiką be blaškymosi. Net trumpi atsipalaidavimo pratimai prieš miegą, pavyzdžiui, sąmoningumo ar kvėpavimo pratimai, gali gerokai pagerinti miego kokybę.
Penki miego įpročiai ilgesniam ir sveikesniam gyvenimui
Žemiau pateiksime keletą patarimų, padėsiančių pakeisti savo mego įpročius vardan sveikesnio gyvenimo ir ilgaamžiškumo.
Keiskite savo mąstymą
Teigiamas mąstymas ryte – raktas į gerą miegą. Dr. Leaf rekomenduoja pabudę skirti 30 sekundžių teigiamoms mintims – planuoti dieną, įsivaizduoti malonius dalykus ar tiesiog apmąstyti teigiamas emocijas. Tai padeda užprogramuoti dieną teigiamai ir pagerina miego kokybę.

Gaukite gryno oro ar saulės šviesos
Rytinis pasivaikščiojimas ar trumpas buvimas gryname ore ir saulės šviesoje gali gerokai pagerinti nuotaiką ir miego kokybę. Pradėkite dieną nuo kontakto su gamta, net jei tai tik trumpas pasivaikščiojimas. Šviesa padeda sureguliuoti biologinį laikrodį.
Analizuokite savo mintis prieš prasidedant dienai
Rytinė savianalizė padeda geriau valdyti emocijas ir stresą. Dr. Leaf pataria pabudus atpažinti neigiamas mintis ir ieškoti būdų joms įveikti. Susikurkite planą, kaip įveikti iššūkius, ir teigiamai nusiteikite dienai.
Nepersivalgykite prieš miegą
Tinkamas vakarienės laikas ir maisto pasirinkimas – svarbūs gero miego komponentai. Vakarienę reikėtų valgyti pakankamai anksti, kad maistas spėtų suvirkšti prieš miegą. Venkite sunkaus, riebaus maisto, alkoholio ir kofeino prieš miegą.
Atpalaiduojanti rutina prieš miegą
Atpalaiduojanti priešmiegio rutina – užtikrinto miego raktas. Vakarop atsisakykite ekranų – telefono, kompiuterio, televizoriaus – nes jų skleidžiama šviesa trukdo melatonino gamybai, svarbiam miego hormonui.
Vietoj jų rinkitės raminančias veiklas, tokias kaip skaitymas (popierinė knyga!), šiltas dušas ar vonia su aromaterapinėmis priemonėmis, lengvi tempimo pratimai ar joga. Klausykitės ramios muzikos, meditacijos ar atpalaiduojančių garsų.
Sukurkirtės jaukią, tamsią ir vėsią aplinką miegamajame. Venkite sunkaus maisto, kofeino ir alkoholio prieš miegą.
Reguliarus, bent 30 minučių trukmės ritualas prieš miegą padės sumažinti stresą, nuraminti mintis ir pasiruošti poilsiui, taip užtikrinant kokybiškesnį ir ilgesnį miegą. Jei jaučiate nerimą ar sunku užmigti, pabandykite kvėpavimo pratimus ar minčių užrašymo techniką.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://www.realsimple.com/